جستجو
دسته بندی محصولات
  فهرست نزدیک
  بازگشت به همه

  کراشوار دندانپزشکی

  کراشوار دندانپزشکی

  با وجود قرارگیری ساکشن در دهان بیمار ممکن است مقداری از آمالگام و یا مواد دیگر در دهان باقی بماند. کراشوار ظرفی است که بیمار از آن برای شستشوی دهان خود استفاده می‎کند. توجه داشته باشید که کراشوار دندانپزشکی از یونیت جدا است و بنابراین نصب و خرید جداگانه دارد. کراشوار دندانپزشکی از جنس های متفاوتی مانند چینی، کریستالی، پلاستیکی و ... ساخته شده است. پس از انتخاب روی یونیت دندانپزشکی نصب می شود. لازم به ذکر است که اغلب دندانپزشکان از نوع چینی آن استفاده می‎کنند و طرفداران بیشتری دارد.

  با توجه به اهمیت درخشندگی و زیبایی کراشوار و همین طور در تماس قرارگرفتن آن با مواد مختلف، لازم است در نظر داشته باشیم که در صورت انتخاب جنس نامناسب پس از مدتی شاهد تغییر رنگ آن خواهیم بود.

  از دیگر نکات مهم کراشوار میتوان به عمق مناسب آن اشاره کرد. بیمار باید بتواند صورت خود را به خوبی درون کراشوار قرار دهدو در هنگام تخلیه آب دهان، سطح روی آن و اطراف آن خون آلود و یا آلوده نشود.

  کراشوار باید دارای توری قالب تخلیه و چرخش مناسب باشد در این صورت علاوه بر اینکه اثری از مواد جامد در آن باقی نمی ماند، خرده های آمالگام نیز وارد فاضلاب نخواهد شد.

  کراشوار دندانپزشکی از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

  کاسه کراشوار

  قسمت لگن مانند کراشوار که بیمار در آن دهان خود را می‎شوید، کاسه کراشوار نام دارد. سوراخ پایین کاسه کراشوار، محل خروج مایعات و آب است. لازم است کراشوار مرتب ضدعفونی شود.

  لیوان پر کن

  برای شستشوی دهان، بیمار به آب نیاز دارد. لیوان پر کن، شیر آب در کراشوار است. تأمین آب‌ کراشوار از آب‌ آشامیدنی شهری و یا از طریق منبع‌ ذخیره آب‌ کراشواراست. وصل و قطع آب در به وسیله دکمه مخصوص انجام می‎شود. در یونیت های هوشمند با تنظیم برنامه مقدار آب خروجی و مدت زمان آن تنظیم می شود.

  برای اطلاع از انواع و قیمت‎های وسایل و تجهیزات دندانپزشکی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   

   

  نظرات
  یک نظر بنویسید نزدیک